Hodinky IWC: Úspěch mezinárodní hodinářské společnosti

Hodinky IWC: Úspěch mezinárodní hodinářské společnosti

21. července 2009, IWC, International Watch Company, hodinky IWC

Sponzorované odkazy

IWC – International Watch Company

Název společnosti IWC, která vyrábí jedny z nejuznávanějších hodinek vůbec a která je z toho důvodu dokonce řazena do elitní trojice těch nejlepších hodinářů, je ve skutečnosti velmi prostinký, ale na druhou stranu také velmi výmluvný. Jméno IWC je zkratkou pro International Watch Company, jíž založil Američan Florentine Ariosto Jones ve švýcarském Shaffhausenu roku 1868. Většinou to bývalo naopak, totiž lidé cestovali do Ameriky a ne z ní, aby nalezli lepší život a splnili si své sny. Jones, mladý majitel patrně nejúspěšnější hodinářské firmy ve Spojených státech, však byl vizionář. Věděl, že když spojí americkou pokrokovou technologii s tradičním umem švýcarských mistrů hodinářského řemesla, udělá díru do světa. To se také stalo, a proto si dnes fanoušci hodinek IWC, stejně jako jejich pyšní vlastníci, vyprávějí tento jedinečný příběh.

V té době prakticky jediná americká hodinářská dílna ve Švýcarsku se pyšnila řadou úspěchů, nicméně ty největší přišly teprve poté, co byla v roce 1880 zakoupena Johannesem Rauschenbachem Vogelem, jehož rodina vlastnila IWC po čtyři generace. Pět let nato se u IWC mohli chlubit prvními hodinkami s digitálním ukazatelem času, načež následoval vývoj mechanismu, jenž hodinkám zaručil přesnost blížící se chronografu. Tyto hodinky IWC jsou dnes považovány za sběratelský kousek a jejich cena může být jen stěží vyčíslitelná. Zajímavostí z historie IWC je rovněž skutečnost, že jedním z jejich majitelů byl i významný psycholog Carl Jung, který společně s Ernstem Jakobem Hombergerem pomohl společnosti IWC přestát obtížné časy třicátých a čtyřicátých let 20. století. Během tohoto období se však dostavily i ohromné úspěchy, např. první pro piloty navržené hodinky s antimagnetickým mechanismem. Koncem čtyřicátých let zase probíhal mezi švýcarskými společnostmi závod o vytvoření automatického mechanismu, který by umožnil natahovat hodinky na obou jejích stranách. IWC z toho vzešli jako vítězové a jejich vynález nebyl prakticky překonaný do dnešních dnů.

IWC – vrchol hodinářského umění

Hodinky Ingenieur byly vybaveny právě tímto mechanismem a představovaly vrchol hodinářského umění po celém světě. V současnosti se k tomuto jménu u IWC zase vrátili, stejně tak jako v sedmdesátých letech k původnímu názvu. Roku 1929 byl totiž změněn v souvislosti s příchodem nových majitelů. K dalším kolekcím pak náležejí IWC Vintage, Specialities, Portuguese, Da Vinci, Pilot’s Watches Classic, Pilot’s Watches Spitfire, Aquatimer a Portofino. Tyto názvy se zdají být tajemné, nicméně jsou poměrně srozumitelné. Například hodinky řady Portuguese odkazují na velkolepé objevy portugalských námořníků, je na ně spoleh za každé situace. Pro vzhled hodinek řady Da Vinci posloužil jako inspirace návrh mistra Leonarda pro nedobytné opevnění. Pod názvem Specialities se zase ukrývá model Grande Compliation, který zahrnuje ty nejsložitější hodinky vůbec.

Hodinky IWC jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších a nejoblíbenějších materiálů, mezi nimiž vyčnívají především platina a zlato. Jisti si můžete být precizním provedením, poctivou a mistrovskou řemeslnou prací a především kvalitou, která zaručí, že investice do hodinek IWC se rovná vlastnostem rodinného stříbra: Čím starší, tím více roste jeho cena. Hodinky ze Schaffhausenu představují vrchol na poli hodinářského umění. Mezi jejich hrdými majiteli jsou například Tom Cruise, Harrison Ford, Boris Becker, Tony Parker, Orlando Bloom a další a další, kteří si oblíbili jejich jedinečný vzhled a léty osvědčenou spolehlivost, tedy vše, co v sobě skrývá heslo společnosti Probus Scafusia. Co říkáte, padly hodinky IWC do oka i vám?

zdroj: https://www.iwc.com, http://www.interwatches.com/iwc-history

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu