Breitling – legendární švýcarské hodinky se stoletou tradicí / Breitling hodinky

Breitling – legendární švýcarské hodinky se stoletou tradicí / Breitling hodinky

17. srpna 2008, Breitling, hodinky Breitling, Leon Breitling, Schneider, Breitling Navitimer, Breitling For Bentley

Sponzorované odkazy

Milujete-li letadla, milujete hodinky Breitling. Milujete-li luxus, milujete je stejně. Zhruba těmito dvěma větami by se dalo shrnout to nejpodstatnější, co tato veleslavná prestižní švýcarská hodinářská značka ztělesňuje. Hodinky Breitling, to je záruka kvality, potvrzená nejpřísnějšími testy, nejvyšší přesnosti, jež je ostatně společná pro všechny výrobky této značky, a přirozeně svébytné elegance, kterou se pyšní ty z největších osobností současnosti. Breitling, to je značka s více než stodvacetiletou tradicí a vynikající pověstí. Breitling, to jsou jedny z nejznámějších, nejobdivovanějších a samozřejmě tím pádem i nejfalšovanějších hodinek světa, jež vyhledávají miliony lidí napříč všemi kontinenty.

Malebné městečko Saint Imier se v roce 1884 stalo svědkem zrodu značky Breitling, když její zakladatel Leon Breitling začal vymýšlet a vyrábět speciální měřící přístroje. Breitling v té době oslavil své čtyřiadvacáté narozeniny. Netrvalo to nicméně déle než osm let a ohromný úspěch spojený s rozmachem výroby dovolil přemístit společnost do tehdejšího srdce švýcarského hodinářství, do La Chaux-de-Fonds. S příchodem první světové války se rodinné podniku ujal Leonův syn Gaston, jenž se rozhodl vložit své úsilí především do nejúspěšnějšího produktu Breitling, chronografu (hodinek s certifikovanou přesností měření), a nadále jej zdokonalovat. Odpovědí mu byla rostoucí obliba nejprve mezi představiteli vlády, armády a pořádkových sil, následně u pilotů, pro které se první náramkový chronograf Breitling stal doslova hitem. Umožňoval totiž přesně vypočítat čas, jak dlouho jim ještě vydrží palivo.

Breitling dodával tisíce hodinek pilotům během první i druhé světové války, kdy se jimi pyšnilo britské i americké letectvo, a právě díky jim dosáhla společnost celosvětového ohlasu. Gastonovou myšlenkou se řídili i jeho nástupci – Willy Breitling i rodina Ernesta Schneidera, jež odkoupila Breitling, zmítající se ve finančních potížích, v roce 1979. Z hlediska nejzásadnějších momentů Breitling musíme nutně uvést tyo čtyři skutečnosti. Tou první je vytvoření nového modelu chronografu s přidaným druhým tlačítkem, sloužícím k vynulování pozic ručiček a tedy k možnému měření několika úseků za sebou. Není bez zajímavosti, že právě tato podoba dodneška figuruje jako vzor. Za druhý milník Breitling se považuje rok 1942 a příchod přelomového Breitling Chronomatu, čili prvního chronografu s kruhovým logaritmickým tlačítkem, jenž se s různými obměnami prodává a téměř jistě ještě dlouho bude. Deset let nato se Breitling prezentoval takzvaným navigačním počítačem, legendárním Navimetrem, který, jak odtušíme z jeho přezdívky, dovoloval pilotům výpočty všech úkonů souvisejících s navigací. A opět o deset let se jméno Breitling dostalo i do vesmíru, kam jej vynesl na svém zápěstí americký astronaut Scott Carpenter. Jednalo se o model Cosmonaute.

Vedle přesnosti, kdy odchylka může činit maximálně patnáct sekund ročně, a užitečnosti, čímž myslíme jak slavné letecké záležitosti, tak například Emergency systém, který v případě potřeby dokáže vysílat nouzový signál údajně až na vzdálenost několika stovek kilometrů, se hodinky Breitling pyšní ještě jednou přesností, a to vysokou odolností. Výrobce si dává záležet na pečlivém výběru užitého materiálu. Mezi nejčastěji používané materiály patří nerezová ocel anebo titan známý svou kombinací pevnosti a nízké hmotnosti. Všechny hodinky Breitling jsou sestaveny ze součástek výhradně švýcarského původu a rovněž samotná montáž probíhá ve Švýcarsku.

Hodinky Breitling vzhledově nezapřou svůj původ a vyrábějí se ve čtyřech hlavních modelových řadách – Navitimer, Professional, Windrider a Aeromarine. K dostání jsou ovšem i limitované edice, jak o tom svědčí Limited Edition Breitling Bentley 24 Le Mans Watch, vytvořená k příležitosti sponzoringu týmu Bentley v těchto slavných automobilových závodech ve vytrvalosti. Hodinky Breitling si oblíbila také nejedna slavná osobnost. Mel Gibson, Bruce Willis, Brad Pitt, John Travolta, Leonardo DiCaprio, Steven Segal, Tom Cruise, Tommy Lee Jones anebo také Miles Davies či Ariel Šaron, ti všichni jsou pouze malým výčtem milovníků všeho, co hodinky Breitling obnáší. Dámy, nenechte se zmást tímto seznamem. V poslední době se nabízejí i speciální hodinky Breitling v dámském provedení, které rozhodně nepostrádají nic, bez čeho by žena nebyla spokojená. Hodinky Breitling jsou tak vhodným doplňkem opravdu pro každého, kdo by rád podtrhl svou výjimečnost.

Společnost Breitling se vyhýbá prodeji svých hodinek přes internet. V Česku je možné si Breitling pořídit v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem a Mariánských Lázních. Pro podrobnější informace o autorizovaných prodejcích Breitling navštivte oficiální stránky www.breitling.com.

zdroj: http://www.breitling.com, http://people.timezone.com/breitling, http://en.wikipedia.org/wiki/Breitlinghttp://www.breitlingsource.com

Autorem článku je Valentino Wodini. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu